short haircuts for women tabela modelleri kayseri avukat prefabrik ev fiyatları ve modelleri
Vinçli Oto Kurtarıcı

Şehit ve gazi ailelerine firmamızdan aldığı tüm hizmetler ücretsizdir. 🇹🇷

Vinçli Oto Kurtarıcı

Vinçli Oto Kurtarıcı

İş yerimize giderken, herhangi bir yük taşırken, ailemiz ile gezmeye gittiğimizde ya da bir noktaya ulaşmaya çalışırken kısacası gün içerisinde pek çok durumda araçlarımızı kullanıyoruz. Özellikle büyük şehirlerde trafik kazaları, otomobillerin arızalanması sıkça karşımıza çıkan durumlar arasında. Kimi kaza durumlarında ise araçlarımızı yeniden çalıştırıp yola devam etmek imkansız bir hal alabiliyor. Yalnız şehir içerisinde değil, ayrıca şehirler arası yollarda, ıssız otobanlarda arızalanan araçlarımızı çalıştırmak da mümkün olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda araç kurtarıcılar olaya müdahale ediyor. Genel olarak römork, yarı römorklar çekicilik yapsa da bu alanda en iyi kurtarıcı araçlar hiç şüphesiz ki vinçli oto kurtarıcılarıdır. Vinçli Oto Kurtarıcı her tipte araç için hizmet verebiliyor.

Çekici ve Vinçli Oto Kurtarıcı Arasındaki Fark Nedir?

Araba sahibi olmak insanlar için artık bir lüks değil, ihtiyaç haline geldi. Günümüzde artık hemen hemen herkes işine ya da başka yerlere kendi arabası ile gitmeyi tercih etmektedir. Böyle olunca da trafikteki araç sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Arabalar kimi zaman arızalanmakta kimi zamanda kaza sonucu yola devam edememektedir. Hatta aküsü ya da yakıtı bitebilir. Bu gibi durumlarda ise arabanız kaldığı yoldan iki şekilde kurtulabilir. Bunlardan biri çekiciler diğeri ise genel olarak Vinçli Oto Kurtarıcımodelleridir. İkinci seçenek çok daha güvenli bir seçenektir. Çünkü işini profesyonel bir şekilde yaparlar. Araba için herhangi bir tehlike durumu söz konusu değildir.

Vinçli Oto Kurtarıcı Nedir?

Araç kullanan biri iseniz trafikte çok fazla olumsuz durumla karşılaşabiliriz. Bunlardan en fazla olanları trafik kazalarıdır. Ayrıca arabanız arızalanabilir, akünüz ya da yakıtınızda bitebilir. Diğer kaza tipi de pek çok kez insanların dikkatsizliğidir. Aracın el frenini çekmediğiniz de araç kendi kendine seyredebilir ve herhangi bir alana çarparak ya da bir yerden düşerek büyük sorunlara neden olabilir. Böyle durumlarda araçları kaldırmak için oto kurtarıcılarına başvurmak gerekmektedir.Trafikte bulunan araç sayısının artması araç kurtarıcılarının sayısını da hızlı bir şekilde arttırmaktadır. Pek çok sebepten dolayı arabalarınız yolda kalabilir. Bu tip nedenlerden ötürü hem trafiği aksatmamak için hem de araç güvenliği için aracınızın en kısa sürede bulunduğu yerden alınması gerekmektedir. Tabi ki burada devreye kurtarıcılar girer.Vinçli Oto Kurtarıcıher türden araç için en uygun kurtarıcı çeşididir. Aracınızın durumu her ne olursa olsun vinç sayesinde kolayca çekilebilir.

Kurtarıcılar Ne Kadar Yük Taşıyabilir?

Trafik yaşamımızın bir parçası haline geldi. Bu kapsamda trafikte yaşadığımız durumlarda hayatımızın bir parçası demektir. İster yaya olarak ister sürücü olarak pek çok şey başımıza gelebilir. Bu yüzden temkinli olmakta yarar vardır. Özellikle sürücüler, kimi zaman yolun durumuna kimi zaman hava koşullarına kimi zamanda araçtan kaynaklı sorunlarla karşı karşıya kalabilirler. Başımıza gelen kazaların pek çoğu trafik kurallarına uyulmadığı içindir.Yoldayken aracınızın motorunun bozulması, kimi parçaların yanması, benzinin bitmesi, kayışın kopması, lastiğin patlaması gibi durumlar başınıza gelebilir. Bu tür aksiliklere her ne kadar dikkat edilse ve önlem alınsa da trafikte mahsur kalma durumuna engel olamayız.

Araç kara ya da çamura dahi saplanabilir, motor su kaynatabilir, başımıza bir kaza gelebilir. Bu gibi durumlarda alınması gereken önlem ise mutlaka araç kurtarmadır. Araç kurtarma seçimi yaparkenVinçli Oto Kurtarıcıseçmeye özen göstermeliyiz. Çekici araçların kapasitesi vinçli oto kurtarıcıları kadar güçlü değildir. Vinçli oto kurtarıcıların çekme kapasitesi bazı çekici ve kamyonların çekme kapasitesinin oldukça üzerindedir. Bunun yanı sıra kurtarıcılar pek çok araç tipine uyum sağlayabilir. Örneğin yük kamyonlarının yoldan çekilmesi gerektiğinde çekiciler işlevsiz kalır. Bu tip durumlar için mutlakaVinçli Oto Kurtarıcıgerekmektedir.

Vinçli Oto Kurtarıcı Hizmetleri

Vinçli Oto Kurtarıcı dendiğinde herkesin aklına en başta, bu araçların oldukça büyük kazalarda olay yerine geldiğini düşündürür. Fakat vinçli oto kurtarıcılar günümüzde çekicilerin yerini alması gereken makinelerdir. Bu makineler güçlü çekim gücü ile tüm araçlar için uygundur. O halde hangi durumlarda kurtarıcılardan hizmet alınabilir;

 • Aracınız yolda mahsur kaldığında,
 • Lastiklerinizin patlaması durumu başta olmak üzere lastiklerle ilgili herhangi bir sorunda,
 • Aracınız ile kaza yaptığınızda,
 • Aracınızın marşının basmadığı ya da azaldığı durumlarda,
 • Aracınızın yakıtı bittiğinde dahiVinçli Oto Kurtarıcıhizmeti alabilirsiniz.

Genel olarak oto kurtarıcılar çekecekleri araç tipine göre farklılık göstermektedir. Vinçler ve kaldırıcılar olarak ikiye ayrılır.

Vinçli Kayar Platform: Yolda kalan aracınız hareket ettirilebilir bir halde ise vinç içerisinde bulunan kayar platforma girmesi sağlanır. Eğer herhangi bir şekilde hareket ettirilemiyor ise o halde vinç devreye girer ve aracınız platforma güçlü vinç sayesinde çekilir. Bunun yanı sıra Vinç Oto Kurtarıcı iki aracı aynı anda da taşıyabilir.

Oto Transfer Kurtarıcı:Hidrolik makaralı vinç sayesinde çekilecek araç damperli platforma çekilir. İndirilmek istendiğinde ise damper kaldırılarak kontrollü bir şekilde makara gevşetilir. Oldukça işlevsel bir vinçli oto kurtarıcısıdır.

Çatallı Kurtarıcı:Aracın altına yerleştirilebilen iki büyük çatal sayesinde forklift düzeninde olduğu gibi kaldırılarak kurtarıcının kasasına konur. Bu sistem gerek yolun gerekse aracın yoğunluğuna göre ister sağ ister ise sol taraftan araç çekiciye yüklenebilir. Ayrıca kablolu bir kumanda ile çalışması avantaj sağlamaktadır. Araçlara herhangi bir zarar vermez. Bunun yanı sıra 12 saniye gibi kısa bir süre içerisinde işleminiz tamamlanacaktır. Herhangi bir durumda ise sürücü araç içerisindeyken dahi araç çekilebilmektedir.

Tepeden Kurtarıcı: Tepeden kurtarıcılar genel olarak polisin kullandığı bir araç tipidir. Tepeden inen vincin 4 adet olan çatalına aracın tekerlekleri bağlanır. Böylece araç oldukça dengeli bir şekilde çekilerek kurtarıcının kasasına yerleştirilir. Bunun yanı sıraVinç Oto Kurtarıcı arka kısımda bulunan çift tekerlek çekici sayesindeiki aracı aynı anda da taşıyabilir.Bu sistem de araçların kapılarının açılmasına gerek kalmaz.

Vinçli Oto Kurtarıcı Avantajları

Otomobil kurtarma sektörü gün geçtikçe teknolojinin etkisi ile de gelişiyor. Bu gelişimi göstermesi de gerekiyor çünkü hayati öneme sahip işler yapıyor. En az ambulanslar kadar önemli olan kurtarıcılar kaza sonucunda çok işe yarıyor. Günümüzde en önemli konulardan biri trafik. Şehir yaşamında, sanayide, endüstride ve modern insanın yaşamında araçlar büyük önem taşıyor. Tüm bu saydığımız sebepler sonucunda yoğun bir trafik oluşmaktadır. Pek çok kez ise kaza geliyorum demiyor. Cana geleceğine mala gelsin diyoruz genelde. Çünkü malın telafisi yapılabilir. Burada önemli olan nokta ise kurtarıcılar.

Kazaların ne şekilde ve nasıl geleceği belli değil. Kimi zaman büyük araçlarda kaza yapabiliyor ve kamyonet şeklindeki çekiciler yetersiz kalabiliyor. Bu yüzden vinçler iş başında. Vinç Oto Kurtarıcı her zaman çağırılması gereken ve ön planda olan bir makinedir. Şayet tır ve benzeri araçlar kaza yaptığında bu araçları kaldırabilecek kuvvete sahip olan makineler vinç oto kurtarıcılarıdır. Bu kurtarıcılar her türden araç tipini kolaylıkla bulunduğu yerden alabilir. Şehir, ilçe ya da semt olsun, nerede olursanız olun o bölgede yer alan seçkin firmalar sizlere en kaliteli hizmeti sunacaklardır. Sürekli olarak değişen ve gelişen teknoloji ile birlikteVinç Oto Kurtarıcısektördeki bu eksikliği tamamlamaktadır.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com