short haircuts for women tabela modelleri kayseri avukat prefabrik ev fiyatları ve modelleri
Vinçli Nakliye

Şehit ve gazi ailelerine firmamızdan aldığı tüm hizmetler ücretsizdir. 🇹🇷

Vinçli Nakliye

Vinçli nakliye ne tür hizmetler için kullanılır?

Vinçli taşıma hizmetleri taşımacılık sektöründe oldukça zorlu ve farklı kalibrede müşterileriyle buluşmaktadır. Her nakliye firması vinçli nakliye hizmeti sunmayabilmektedir. Bunun nedeni bu hizmet için araçlara vinçlerin kurulması gerekliliğidir. Vinç makineleri yüklerin kaldırılarak başka yerlere aktarılmasını sağlamaktadır. Gövdeli ve kola sahip olan vinçler yapmış oldukları dikey ve yatay hareketlerle ağır yüklerin yerlerinde değişiklik meydana getirebilmektedir. Vinçlerin kaldırdıkları yük kapasitesi 10 ton ve 60 ton arasında değişiklik göstermektedir. Kol uzunlukları ise 40 metreye kadar çıkabilmektedir. Vinçli taşıma hizmetlerinde vinç makineleri kamyonların üzerinde bulunmaktadır. Böylece oldukça kolay ve hızlı şekilde yer değiştirme özelliğine sahip olmaktadırlar. Vinçli taşıma hizmeti ile ulaşılabilecek bütün noktalara kolaylıkla erişim sağlanabilmektedir.

Vinçli nakliye hizmeti iki tür olarak verilmektedir. Bazı vinçler ağır yükleri aktarırken diğerleri yüksek yerlere ulaşmak için kullanılmaktadır. Ağır yükleri taşımak için kullanılan vinçler genellikle yük aktarım merkezlerinde tercih edilmektedir. Limanlar bu bağlamda bulunan ve vinçli taşımacılık hizmetlerinin sıkılıkla yapıldığı yerler arasında bulunmaktadır. Vinçli nakliye taşımacılığında hizmet sunan araç büyüklükleri vincin büyüklüğüne göre değişmektedir. Küçük kamyon sınıfıyla vinçli taşımacılık yapılabilmektedir. Kamyon büyüklüğüne yönelik olarak 60 tona kadar yük taşınması mümkün olmaktadır. Yüksek yerlere ulaşmak amacıyla verilen vinç taşımacılık hizmeti sıklıkla şehir merkezlerinde gerçekleştirilen hizmetlerdir. Yüksek binalar, direklerin en üst noktasına erişim bu vinçler aracılığı ile yapılmaktadır.

Vinçli nakliye taşımacılığında dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Fiziksel gücün yetmediği noktalarda taşımacılık farklı bir boyut kazanarak başka aletlerle gerçekleşmektedir. Ağır malzemeleri bir yerden başka bir yere götürmek için vinçler tercih edilmektedir. Bu makineler işlemlerini yatay ve dikey olarak sürekli taşıma şeklinde yürütmektedir. Muhtelif iş kollarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere sürekli devinim içerisinde olan makineler kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, iş özelliğine göre doğru vincin tercih edilmesidir. Yapılacak olan işe uygun vincin kullanılması ile verimin artması mümkün olacaktır. Vinçli nakliye taşımacılığında gereksinimin artması ile aylık kiralamalara yönelik taleplerin artması da mümkün olmaktadır.

Vinç taşımacılığında farklı kiralama seçenekleri yer almaktadır. Ne kadar süreli olarak kiralama işleminin yapılacağı tam olarak bilinememektedir. Sektörel bazda vincin ne kadar süreli kiralanması gerektiği belirlenerek hizmet talep edilmesi önemli bir noktadır. Bu tür problemlerin çözümüne yönelik pek çok firma çalışmaktadır. Bu tür sağlayıcı firmalar aracılığıyla hizmet alımı yapılması önerilmektedir. Vinçli nakliye hizmetlerinde kiralanacak olan araçlarda bazı özelliklerin bulunması sonraki aşamada problemlerle karşılaşılmaması için önem arz etmektedir. Bu hususlar;

 • Kullanılacak olan makinelerin kontrollerinin sağlanması,
 • Araç bakım ve tamirlerinin yapılması,
 • Vinçli araçların teknik sorun olmadan çalışması,
 • Araçların arızalanması durumunda yetkili servislerle iletişime geçilmesi,
 • Makinelerin iş yükünü taşıyacak durumda olması
 • Hizmete sunulan vinçlerin modellerinin teknolojik açıdan gelişmelere uydurulabilmesi şeklindedir.

Vinçli nakliye hangi alanlarda kullanılmaktadır?

Vinçli taşımacılık farklı alanlarda hizmet sunmaktadır. Vinçli nakliye hizmetini sunan firmaların her biri aynı talepleri karşılamasalar dahi genel olarak sundukları hizmetler aynıdır. Bu hizmetler;

 • Fabrika kurulumu, montajı ve demontajı,
 • İnşaat sektöründe taşımacılık,
 • Makine taşımacılığı,
 • Tersane ve gemi işleri,
 • Tabela montajı,
 • Tekne ve Yat taşımacılığı,
 • Trafo montajı ve demontajı,
 • Endüstriyel kazan montajları ve demontajları,
 • Dış cephe hizmetleri,
 • Direk ve ampul değişimleri,
 • Tamir bakım ve onarımları,
 • Tabela, reklam, dizi- film çekim hizmetleri,
 • Ağır sanayi hizmetleri şeklinde sıralanmaktadır.

Ağır yüklerin taşınmasında tercih edilen vinçli nakliye hizmetleri diğer alanlarda; CNC Tezgahları, Çelik Konstrüksüyon Montajı, Eskavortör- kepçe Montajları, Ağır Pres ve Kazan Sanayi gibi tercih edilmektedir.

Belirtilen taşımacılık hizmetlerini sunan nakliye firmaları standart ölçülerden daha ağır yükleri taşıdıkları için özel olarak üretilmiş makinalardır. Genel olarak bu araçların bazı özellikleri bulunmaktadır. Vinçli nakliye hizmeti sunan araçların genel özellikleri; açılabilir, genişleyebilir, uzayabilir, mukavemetli, fazla askılı olmaları şeklindedir. Taşımacılıkta kullanılan araçların bu tür yükleri taşıması basit ve güvenilir şekilde olacaktır. Firma seçimini gerçekleştirirken talebe yönelik olarak hizmet sunan firmalar belirlenmelidir. Örneğin; bir gemi taşımacılığı ile tabela veya reklam pano çalışmaları aynı makinelerle yapılmamaktadır. Beklenen hizmete yönelik olarak firmalar doğru makineleri önermektedir.

Vinçli nakliye hizmet bedelleri nasıldır?

Vinç taşıma hizmetleri büyük ölçüde yatırım gerektiren nakliye hizmetidir. Standart olarak kullanılan kamyonların dışında kapsamlı olan bu araçlar fiyatları bakımından da kamyonlara göre daha yüksek ücretlidir. Firmaların sahip oldukları araçların saatlik ücretleri belirlenmektedir. Farklı alanlarda kullanılan vinçler yüklerin kaldırılması, otomobillerin kurtarılması, etkinliklerde kullanılması şeklinde tercih edilmektedir. Çok katlı olan binalarda elektrik işlerini çözme noktasında binaların silinmesi, tünellerin ya da iskelelerin yapılması, boya-badana ve onarım işlerinin halledilmesinde oldukça yardımcı olmaktadır. Vinçli nakliye hizmetlerinde aylık vinç kiralama hizmeti de sunulmaktadır. Değişen ve gün geçtikçe çeşitlenen ihtiyaçlar doğrultusunda sektörel olarak kaliteli işlerin yapılması mümkün hale gelmektedir. Hal böyle olunca farklı pek çok firma ortaya çıkmakta ve bu alanda hizmet sunmaktadır. Talebe göre her geçen gün gelişerek hizmet sunan taşımacılık firmaları ile değişen bedeller saatlik, haftalık ve aylık olarak belirlenebilmektedir.

Ülkenin her köşesinde vinç kiralama hizmeti sunan firmalar bulunmaktadır. Sayıları artan firmalar haliyle fiyat çeşitliliğine de neden olmaktadır. Her firmanın kendi içerisinde uygulamış olduğu fiyat politikası bulunmaktadır. Vinçli nakliye hizmetleri için fiyatlara etki eden durumlar;

 • Kiralama süresi,
 • Fiyatlandırma tarifesi,
 • Firmanın bulunduğu şehir,
 • Talep edilen vinç modeli,
 • Adet olarak kiralanacak vinç,
 • Vincin hareketlilik ya da erişim kapasitesi,
 • Seçilen makinenin ağırlık taşıma gücü şeklinde belirtilmektedir.

Sonuç olarak; vinçli nakliyat hizmetinden yararlanmak isteyen kişi ya da kurumların alacağı fiyat teklifleri firmalara, malzeme ve makinelere göre değişiklik göstermektedir. Bu noktada ihtiyaca uygun doğru analizin yapılması, yüke göre vinç tercih edilmesi ve gereksiz harcamaların yapılmaması gerekmektedir.

Vinçli nakliye firmalarını seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar

Vinç taşıma hizmeti sunan firmaların seçimi yapılırken belirli hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Taşınır mal her ne olursa olsun planlamanın son derece hassas gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken çok fazla husus bulunmaktadır. Vinçli nakliye çalışmaları gerçekleştirilirken taşıma işlemleri sırasında her türlü önlemi alan firmalar tercih edilmelidir. Taşınacak yükün özenle kaldırılması ve nakliye edilmesi gerekmektedir. Tüm farklı alanlarda seçilecek vinçlerin taşınır mala uygun ağırlıkta olması oldukça önemlidir. Aksi halde dönüşü olmayan kazalara neden olunabilmektedir. Firmayla iletişim kuran, hizmet almak isteyen müşterilerin dikkatle öğrenmeleri gereken hususlar bulunmaktadır. Bunlar;

 • Vinçli nakliye aracının teknik bakımdan sağlam olması,
 • Taşımacılık firmalarında olması gereken özel izin belgeleri, sertifikalar,
 • Taşımaya dair ilgili sözleşmeler,
 • Sigortalar,
 • Vergi levhaları,
 • Uygun bir kurumsal kimlik ve referanslar,
 • Vinci kullanacak şoförün çalışmaya dair yetki belgesi,
 • Nakliye aracının büyüklüğü şeklinde sıralanabilir.

Tüm bu detayların yanı sıra işlem sonrasında risksiz bir çalışma için yapılacak işe göre taşımacılığın gerçekleştirileceği mahalde de önlemlerin alınması gerekmektedir. Çok ciddi bir taşımacılık türü olan vinçli nakliye hizmetlerinde her şeyin önceden kontrol edilmesi gerekmektedir. Kapsamlı bilgi transferinden sonra gerekli tedbirlerin alınması ile her açıdan kontrol edilen bütün alanlarda taşımacılık hizmeti rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com