short haircuts for women tabela modelleri kayseri avukat prefabrik ev fiyatları ve modelleri
Oto Çekici

Şehit ve gazi ailelerine firmamızdan aldığı tüm hizmetler ücretsizdir. 🇹🇷

Oto Çekici

Oto Çekici Neden Önemlidir?

Günümüz dünyasında otomobil, lüks değil zorunluluktur. Gelişen teknoloji ile pek çok model araç trafiktedir. Ancak bazı durumlarda, araç yürümeyebilir, yolda kalabilir, ya da trafikte yanlış yere park edilebilir. İşte bu gibi zaruri durumlarda aracı olduğu yerden alıp, en yakın tamirhaneye ya da trafik kurallarına uymayan araçlarıbulunduğu yerden almak için  kullanılan motorlu araçlara Oto Çekici denir. Bu tarz araçlarda yük taşınmaz. Sadece otomobili çekmek için kullanılır.

Yaşadığımız şehirlerde yaşanılan yoğun trafik yüzünden, küçük ya da büyük hasarlı trafik kazaları olabilir. Ya da araçlarda olan işlevsel bir bozukluk nedeniyle belki de hava şartlarına bağlı olarak, yağmur ve karda ototmobil yürümeyebilir. İşte bu zamanlarda kurtarıcımız, Oto çekicileridir.

Zaman zaman pek çoğumuz zor duruma kaldığımız zaman Oto Çekici yardımına başvurmuşuzdur. Kimi zaman aracın sigortası kapsamında olan bu yardım, bazen ihmal bazen de aracın yaşıyla alakalı olarak sigorta kapsamı dışında kalabildiği için, kişisel olarak ödenmek zorunda kalınabilir. Bu nedenle Oto Çekici yardımı alabilmek için, öncelikle aracın sigortasından faydalanılmalı eğer yosa, en yakın yerdeki ve en güvenilir oto çekici hizmeti veren firmalar tercih edilmelidir.

En zor koşullarda en büyük yardımcımız olan Oto Çekici hizmeti aracın en kısa zamanda kurtarılmasını sağlamalı ve işini ciddiyetle yapmalıdır.

Trafik Kuralına Uyulmadığı Zaman Karşılaşılan Oto Çekiciler

Özellikle büyük şehirlerde, trafik kurallarına uymak zorunluluktur. Ancak bazen, yanlış yere park etmek gibi bir hataya düşerek, diğer kişileri zor durumda bırakan sürücülere de rastlamak mümkündür. Bu sürücüler sayesinde, belki de trafik felç olacak, hastahaneye yetişmesi gereken bir hastanın hayatı tehlikeye girecek ya da yetişilmesi gereken bir işe geç kalınacak kısacası hayatın normal düzeni bozulacaktır.

Durulması yasak olan yerlerde örneğin, işlek cadde, sokak,  bulvarda ya da kaldırım üstlerinde ve ikinci sıralarda, diğer araçların ve yayaların geçmesine engel olacak yerlerde durmamak gerekir. Aksi halde, bu gibi durumlarda araçlar, sürücünün bilgisi dışında Oto Çekici ile trafik otoparklarına çekilirler.

Sürücüler, araçlarını bu otorarklardan alabilmek için belirli bir ceza ödemek zorunda kalırlar. Bu gibi durumlara mahal vermemek için, aslolan trafik kurallarına uymaktır.

Hayat Kurtaran Çekiciler

Herhangi bir şekilde arızalanan araçlar ya da trafik kazası yapmış olan araçlar için, Oto Çekici hayat kurtarıcı olabilir. Aracın en kısa zamanda bulunduğu yerden çıkarılması ve en kısa zamanda profösyönel ekip tarafından çekilmesi gerekir. Bu işlem yapılırken kimi firmalar, özellikler trafik kazası yapmış araçlara giderken yanlarında sağlık ekibi de bulundurular. Böylece ilk müdahele yapılıp, araç  Oto Çekici tarafından çekilirken, içinde bulunan yaralılar da en yakın hastahane ya da sağlık merkezine götülülüp hayat kurtarılabilir.

Oto Çekici Hangi Durumlarda Hizmet Verir?

Araçların sadece kaza ya da arıza anında değil, herhangi bir sebeple lastiğin patlaması, benzinin bitmesi ya da anahtar kaybı durumlarında Oto Çekici hizmeti alınabilir.

Oto Çekici Hizmeti Nasıl Alınabilir?

Genel olarak araç sigorta kapsamında olan Oto Çekici hizmetinden yararlanabilmek için, bir telefon ve sigorta poliçe kapsamındaki şartlara uygunluk yeterlidir. Bazı sigorta şirketleri bu hizmetden faydalanabilmek için özel koşullar ve süre sınırı sunar. Örneğin, kaza anında ya da aracın herhangi bir sebepten dolayı yolda kalmasından dolayı oluşacak hizmet senede 2 kere ile sınırlı olabilir.

Yani Oto Çekici hizmeti her koşulda sigorta şirketince karşılanmayabilir. Herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak için öncelikle araç sigorta sözleşmesinde Oto Çekici hizmetinden yararlanma şartları dikkatle incelenmelidir. Bazen ek bir ücretle daha kapsamlı bir hale getirilebilir.

Bazı durumlarda ise örneğin aracın yaş ve modeliyle alakalı olarak trafik sigortası haricinde sigortalanamadığı ve dolayısıyla herhangi bir kaza ya da arıza anında Oto Çekici hizmetinden faydalanmak mümkün olmayabilir.

Ancak, aracın kurtarılması ve bulunduğu yerden en yakın tamirhaneye ya da istenilen yere ulaşması gerekebilir. Sadece araç için değil, önemli bir kaza anında içinde bulunan kişilerin de en kısa zamanda sağlık ocaklarına yetiştirilmesi gerekebilir. Ki, birçok yol yardımı yapan Oto Çekici firmalara bu konuyu özellikle ele alıp, sadece aracı değil içindekilere de ilk yardımı uygulayıp, en yakın hastahaneye yetiştirerek hayat kurtarmaktadır.

Bu hizmeti almak artık daha kolaydır. Sigorta kapsamında olmayan bu hizmeti sunan piyasada birçok firma bulunmaktadır. Bunlarla iletişime geçmek için ilgili internet sitelerinden ya da iletişim numaralarına ulaşmak yeterli olacaktır.

Oto Çekici Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kişiler, canlarını olduğu kadar kendisi için zaruri ihtiyaç haline gelen araçlarını da güvence altına almak zorundadır. Herhangi bir arıza, kaza, olumsuz hava koşullarında karşılaşılacak sıkıntı durumları, benzinin bitmesi, uzun yolda lastiğin patlaması veya aracın anahtarının kaybolması gibi nedenlerle aracın yolda kalıp, mağdur olmamak adına bazı şeyleri önceden yapmalıdır.

Kişi Oto Çekici hizmeti alırken öncelikle hangi koşullarda ve sigorta kapsamında olup olmadığına dikkat etmelidir. Bu hizmetin karşılanmadığı durumlarda, herhangi bir sıkıntılı durumla karşılaşmamak için, daha önceden bu hizmeti veren firmalar araştırılmalıdır.

Özellikle büyük şehirlerde oldukça fazla olan Oto Çekici hizmeti veren firmalar, zaman zaman paket programlar uygulamaktadır. Bu kişinin aracın modeline ya da kişinin istediği şart ve süreye göre değişiklik gösterebilir.

Araç sahibi, istediği özelliklerde hizmet veren firmayı bulup, bu hizmetden kolaylıkla yararlanabilir. Verilen tüm hizmetlerden kolaylıkla yararlanabileceği gibi, herhangi bir kaza anında kendisi ve yanındakilerin de can güvenliğini sağlayabilir. Seçim yaparken tüm bu özelliklere sahip olan firmalarla iletişime geçmesi daha uygun olacaktır.

Profösyönel olarak bu işi benimsemiş ve konusunda uzman kişilerle çalışan bir firma, Oto Çekici hizmeti verirken, can da kurtarabilir. Uygun araç ve ekipmanların bulunması aracın hem daha güvenilir bir şekilde kurtarılmasını sağlarken, herhangi bir kaza anında içinde bulunan kişilerin de zarar görmeden kurtarılmasını sağlar.

Bu nedenle Oto Çekici hizmeti almak için, tüm bu şartları en ince yrıntısına kadar düşünüp uygulayan ve ülkenin neresinde olursa olsun 7/24 hizmet sunan firmalar tercih sebebi olmalıdır.

Oto Çekici Fiyatları

Oto Çekici fiyatlarının belirlenmesinde, verilen hizmetin kalitesi, uzman ekip, tam donanımlı ve gelişen teknolojiyle yenilenen kurtarma önemli etkenlerdir. Bazı firmalar, şehir içlerinde belirli semtlerde hizmet vermekte iken, bir kısmı ise şehirlerarası olarak da hizmet sunmaktadır.

Hiç umulmadık bir anda bu hizmete ihtiyaç dyulabilir. Önceden bu konuları düşünüp, firmaları incelemek gerekir. Her firmanın Oto Çekici hizmeti için sunduğu ücret farklı olabilir. Kişinin kendi istekleri doğrultusunda, istediği özelliklere sahip firmayı en uygun fiyatda bulması mümkündür.

Hem aracının hem kendi can güvenliği için, özellikle bu işi ciddiye alan, uzman kadrosu bulunan, tam donanımlı ve gelişen teknolojiyle kendisini yenileyen firmalardan uygun olanlar bulunmalı ve sunulan hizmet karşılığı olan ücret paketlerinden yararlanmalıdır. En iyi hizmeti almak artık çok pahalı değildir. Her bütçeye uygun, üstelik taksit seçeneği sunan firmalar bulunmaktadır. Önemli olan kişilerin hem mal hem de canına önem veren ve 7/24 hizmete hazır olan bu firmaları bulup onlarla iletişim sağlamaktır.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com