Şehit ve gazi ailelerine firmamızdan aldığı tüm hizmetler ücretsizdir. 🇹🇷

Örümcek Vinçler

Örümcek Vinçler

Örümcek vinçler ve diğer tüm çeşitleri genel anlamda vinç sanayi, ağır tonajlı yüklerin kaldırılmasında kullanılmaktadır. Gün geçtikçe gelişen hidrolik vinç teknolojisi insanoğlunun büyük yapılar üretmeye başlamasıyla doğru orantıda seyretmektedir. Ağır yükleri daha yukarılara çıkarma amacı ile geliştirilen bu vinçler, yapıların daha büyük ve uzun bir biçimde inşa edilmesini kolay hale getirmektedir. Son yıllarda ülkemizde inşaat sektörüne yapılan yatırım sayesinde artık her yerde şantiyeler ve vinçler görmek mümkün. Pek çok dış cephe giydirme ve dış cephe kaplama işleminde kullanılan örümcek vinçler en çok kullanılan vinç modelleri arasındadır.

Örümcek Vinçlerin Özellikleri

Ülkemizde oldukça az sayıda olan son teknoloji İtalyan üretimi örümcek vinçler dar girişli ya da kısıtlı alanlara sahip yerlerde rahatlıkla çalışabilir. Yükü zemine eşit olarak dağıttıkları için her türlü zemine uyum sağlayabilirler. Akü ile çalıştıkları için iç mekânlarda koku ve gürültü yapmazlar. Vantuzlu cam takma aparatları sayesinde dış cephe cam montajı işlerinde de kullanılarak hem iş gücünden hem de zamandan tasarruf sağlar. Genel olarak kamyon vasıtasıyla çalışma alanına getirilen örümcek vinçler, 4 tona kadar olan yükleri 25 metre kadar çıkarabilmektedir. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen örümcek vinç hem kaldırma kabiliyeti hem de hareket kabiliyetine sahiptir. Hareket kabiliyetini ise paletli yapısından alır. 3,10 metre uzunluğunda dört adet açılır ayağa sahiptirler.

Örümcek Vinçlerin Çalışma Koşulları

Örümcek vinçler hareket edebilmek için paletlerine ve uzaktan kumandasına ihtiyaç duyar. Şarj edilebilirler ve elektrik motoru ile çalışırlar. Nemli ve yağışlı iklimlerde ve bunun yanı sıra kimyasal ortamlarda da çalışabilirler. Yüksek sıcaklıkta ve -40 dereceye kadar soğuk alanlarda dahi görevlerini yerine getirirler. Örümcek vinçlerin, dört ayağı açıkken fırtına ve rüzgarlı havalarda yüksek güvenlik sağlayabilecek konumda dizayn edilmiştir. Bu sebeple yüksek güvenlikli vinçler arasına girerler. Günümüzde Örümcek Vinç Kiralama oldukça artmıştır.

Örümcek Vinçlerin Kullanım Alanları

Örümcek vinçlerin genel olarak kullanım alanlarının başında limanlar gelir. Ağır konteynırların bakliye işlemlerinde kullanılır. Ayrıca şantiyelerde;

 • Dış cephe kaplamaları,
 • Dış cephe ışıklandırmaları,
 • Reklam giydirme işlemleri,
 • Büyük sahnelerin kurulumu,
 • Cam montajları,
 • Endüstriyel bakım,
 • Ahşap montajı,
 • Çelik montajı
 • Genel kaldırma işlemlerinin tümünde Örümcek vinçler güvenilirliği nedeni ile kullanılmaktadır.

Örümcek Vinç Kiralama

Ülkemizde örümcek vinçler sınırlı sayıdadır. Bu sebeple Örümcek Vinç Kiralama belirli yerlerden ve yüksek kalite firmalardan yapılmaktadır. Örümcek vinçler iş yaşantımızda geniş yere sahiptir. Genel iş yükünü hafifletmesinin yanı sıra maliyet anlamında çok avantajlıdır. Bunun yanı sıra bu vinçler oldukça güvenilirdir. Limanlarda ağır konteynırların kaldırılması ve indirilmesi, yüksek katlı binalardan nakliye işlemleri, dar alanlara girişler örümcek vinçler sayesinde oldukça basittir.

Ülkemizin hemen hemen her yerinde Örümcek Vinç Kiralama hizmeti veren kurumsal şirketler bulunmaktadır. Bu şirketler vinç kiralama hizmetini sıfır hata ile tamamlamaktadır. Örümcek vinçlerin kullanımı bilgi, birikim ve tecrübe gerektiren bir iştir. Vinç operatörleri aldığı eğitimler ve yılların vermiş olduğu saha tecrübesi ile örümcek vinçleri kullanmaktadır.

İş güvenliği ve iş sağlığı gibi önemli konularda bu tür ürünlerin kullanımı zorunludur. İlkel ve eski yöntemlerle yapılan çalışmalar hem oldukça tehlikeli hem de yasaktır. Örümcek vinçler gerek çalışanların, işçilerin güvenliği açısından gerek iş gücünden gerekse tasarruf açısından önemli rol üslenmektedir. Şayet bu tür durumlara özen gösteriyor iseniz mutlaka Örümcek Vinç Kiralama yoluna gitmelisiniz. Yeni nesil örümcek vinç gibi ürünlerin maliyetleri çok yüksektir. Satın almak yerine kiralamak en doğru seçeneklerdendir. Özellikle sıfır ürün alımında ciddi bütçeler ayırmak gerekir.

Vinç arızası gibi durumlarda ise kiralamış olduğunuz firma, yedek vinç temini yapacaktır. Bu alanda Örümcek Vinç Kiralama için tek yapmanız gereken fiyat seçeneklerini öğrenmek ve vinçlerin bakım onarım işlemlerinin yapıldığından emin olmaktır. Gerekli test ve kontrolleri yapılmış olan vinçler her zaman kalitesini belli eder.

Örümcek Vinç Özellikleri

Örümcek vinçler özellikleri sayesinde diğer vinç çeşitlerinden ayrılır. Bu özellikler;

 • Maksimum Kaldırma Kapasitesi: 2700kg
 • Maksimum Yükseklik: 13,3m + 4,1m = 17,4m
 • Yataydaki Erişim Mesafesi Maksimum: 11,2m
 • Zemine Uyguladığı Basınç: 0,53kg/cm²
 • Sürüş Hızı: 2.0km/h
 • Minimum Boyutlar: 1.1m/4.23m/1.96m
 • Halat Sarma Hızı: 0-30metre/dakika
 • Kule Dönüşü: Sonsuz Sürekli Dönüş
 • Halat Boyu: 60 metre Ø8mm
 • Tek Halat Kaldırma Kapasitesi: 900 kg
 • Ağırlık: 3600kg

Örümcek Vinç Kiralama Nedenleri

Örümcek Vinç Kiralama nedenlerine gelince pek çok avantaj göze çarpmaktadır. Bu avantajların başında;

 • Dar ve kısıtlı alanlara kolaylıkla erişim sağlayabilir.
 • Kat aralarında zemine herhangi bir zarar vermez.
 • Hafif olması nedeni ile çok daha rahat nakliye edilebilir.
 • Açılır ayakları sayesinde zemine sağlam konumlandırılır.

Ayrıca, ismini ayaklarının şeklinden alan bu vinçler, kaldırma sistemi açısından diğer vinç modelleri ile benzerlik gösterir. Örümcek vinçler ayakları sayesinde sağlam bir tutuş gerçekleştirebilir. Tüm vinç modelleri göz önünde bulundurulduğunda oldukça güvenli ve kullanışlı bir modeldir. Ayaklar, yükün ve kullanılan yerin durumuna göre açılabilir. Bu sayede tüm riskleri ortadan kaldırır. Dolayısıyla kullanışlılık ve güvenlik bakımından Örümcek Vinç Kiralama sürekli olarak tercih edilir.

Örümcek vinçlerin yerleştirildiği açılar yükün durumu ve ağırlığı çok önemlidir. Yapısı gereği oldukça avantajlı bir vinç modelidir. Çalışma esnasında kaza riski oldukça düşüktür. Ağır olan yüklerin kaldırılmasında da oldukça etkilidir. Henüz sektörde yerini alan makineler ne kadar değerli olduklarını pek çok kez kanıtlamıştır. Aklınıza gelebilecek hemen hemen her alanda kullanım için idealdir. Kompakt boyutları ve manevra kabiliyeti sayesinde, kaldırma ihtiyacı duyulan uygulamaların tümünde güvenle kullanılabilir. Bu sebeple Örümcek Vinç Kiralama tercih edilmektedir.

Örümcek vinçler hayal edemeyeceğiniz yerlere girerek ihtiyacınızı karşılarlar. Çoğu standart kapı alanlarından geçerek tüm ağır kaldırma işlerini yüklenecek kadar güçlüdür. Esneklik kabiliyetlerini korurken, yüksek kaldırma kapasitelerine ve yüksekliklere ulaşabilir. Avrupa’da bu vinçler inanılmaz sonuçların elde edilmesini sağlamıştır. Hatta Japonya’da 1980 yılından beri üretmekte ve hala kullanılmaktadır. Ayrıca Japonya %70 pazar payı ile liderliğini korumaktadır.

Hem kiralama şirketleri hem de inşaat firmaları için vazgeçilmez bir ürün olmayı başarmıştır. Mali açıdan tasarruf sağlaması Örümcek Vinç Kiralama sayısını arttırmıştır. Herhangi bir endüstriyel alanda faaliyet gösteriyor olursanız olun örümcek vinçler ihtiyacınızdan fazlasını karşılayacaktır. Enerji tasarruf sistemi ile birlikte çalışan bir elektrik seçeneğe sahiptir. Bu sebeple çevre dostu makinelerdir. Üretilen tüm örümcek vinçlerde bir standart haline gelmiştir.

Örümcek Platformlar

Tıpkı örümcek vinçler gibi örümcek platformlarda sektörde güvenilirliği ile bilinmektedir. Örümceğe benzer biçimde ayaklara sahip olan bu platformların ayaklar uygun açılarda zemine yerleştirilir. Bu özelliği sayesinde çok daha ağır yükleri taşıma ve kaldırma avantajı sahiptir. Zemine uygun açılarda yerleşen örümcek ayaklar güvenlik açısından da önemli bir rol oynar. Sarsılmaları azaltacağı için riskleri minimuma indirir. Ağır yükler çok daha yükseğe ve çok daha güvenli biçimde çıkarabilir.

Sağlam bir şekilde zemine tutunan örümcek platformlar ağır yüklerin bulunduğu tüm alanlarda gönül ferahlığı ile kullanabilir. Limanlar, fabrikalar ve tren istasyonu gibi yerler genel kullanım alanlarının başında gelir. Bunun yanı sıra inşaatlarda da zor zeminlerde çalışılması gereken şantiyelerde de iş gücünü kolaylaştırır. Bu sebeple pek çok firma Örümcek Vinç Kiralama yoluna gitmektedir. Örümcek platformlar mekanik yapısı sebebi ile platform teknolojisinin gelişim sürecinde örnek olarak gösterilmektedir. Bu ürünlerin pek çok farklı modelini kiralamak mümkündür.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com