short haircuts for women tabela modelleri kayseri avukat prefabrik ev fiyatları ve modelleri
Mobil Vinç Kiralama

Şehit ve gazi ailelerine firmamızdan aldığı tüm hizmetler ücretsizdir. 🇹🇷

Mobil Vinç Kiralama

Mobil Vinç Kiralama Nedir Uygulama Alanları

Vinç ve vinç ile ilgili konular denilince akla genellikle inşaat sektörü ve benzer alanlar gelmektedir. Ancak vinç kiralamak önemli ve hemen hemen her sektörde ihtiyaç duyulan bir araçtır. İnsan gücünün yetmeyeceği her yerde ağır yükleri taşımak için vinçlere gereksinim duyulmaktadır. Bu araçlar sayesinde yükler hem daha kolay hem de daha kısa sürede istenilen yerlere taşınmaktadır.

Vinçlerin çalışma mantığı, yatay ya da dikey olabilmektedir. Bu araçlar vasıtasıyla yük taşıma işlemi sürekli olarak gerçekleştirilmektedir. Mobil vinç kiralama da bu bakımdan önemli bir araç olup devamlı bir gelişim içinde olan vinç sektöründe büyük yer tutmaktadır. Her sektör için gerekli bir araç olan vinçler, pratiklik ve hız bakımından çok önemlidir.

Mobil vinç sektörü içerisindeki araçlar temel mantıkla kasa ve vinç sistemiyle çalışmaktadır. İşlevi en genel mantığıyla yükü bir yerden başka bir yere götürmektedir. İnşaat sektöründe vinçlere olan ihtiyacın yoğunluğu malumdur. En ağır malzemelerin bu alanlarda olması vinç kullanımını da zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle kullanım kolaylığı sağlayan vinçler genellikle kiralanarak kullanılmaktadır.
Vinçler gerekli olmakla birlikte kullanım için bu araçları satın almak oldukça pahalıya mal olmaktadır. Vinçlere sürekli ihtiyaç duyulmayan, kısa süreli bir durumu halletmek için kullanılacak ise vinç satın almak mantıklı olmayacaktır. Bu sebeple mobil vinç kiralama gibi hizmetler para kaybı yaşanmaması için, daha çok tercih edilmektedir.

Mobil Vinç Kiralama İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pek çok farklı sektörde kullanılan vinçlerin kiralanmasında dikkat edilmesi gereken kritik noktalar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde mobil vinç kiralama işleminde maksimum verim alınması mümkündür. Makinelerin tümü için geçerli temel dikkat konuları tüketicilerin en iyi şekilde araçtan ihtiyaçları doğrultusunda faydalanabilmeleri için bu konulara dikkat edilmesi mühimdir. Bu hususlar ise şöyledir:

 • Vinçlerin belirli periyotlarla bakımlarının yapılmış olması.
 • İster hareketli aksam isterse de hidrolik sistemler için olsun gerekli bakımlar doğru şekilde ve doğru zamanda yapılması.
 • Bakımları düzgün bir şekilde yapılan vinçlerin ayrıca lastiklerinin de yeterli ve iyi olmasına dikkat edilmelidir. Yük taşıma işleminde kullanılan vinçlerin sorun çıkarmaması için lastiklere de bakım yapılmalı gerekiyorsa değiştirilmelidir. Bilhassa kış mevsiminde ya da yağmurlu günlerde vinç lastikleri ekstra önem kazanmaktadır.

Temel konular bunlar olup mobil vinç kiralama hizmetinin alınacağı firmadan bu konular hakkında daha önceden bilgi almak ve kontrolleri görmek önemlidir. Kiralama işlemi esnasında bir diğer husus da işin gerçekleştirileceği mekandır. Taşıma işleminin gerçekleştirileceği yerin dar alan olması, daha dikkat ve hassas çalışma isteyecektir. Ayrıca eleman olarak da daha tecrübeli ve sayıca fazla elemana ihtiyaç duyulmaktadır.

Dar alanlarda durumun değişmesinin esas nedeni, şoförün kör noktaları ve manevra yapacağı alanlarda görevli birilerinin yol göstermesidir. Şoförü ve aracı yönlendirmede bu husus oldukça önemlidir. Bu şekilde maddi kayıplar da en aza indirilmektedir. Ayrıca mobil vinçler kısa mesafeler arasında daha iyi iş çıkarırken uzun mesafe işleri bu makinelere göre değildir.

Mobil Vinç Kiralama Firmaları Neye Göre Seçilir

Mobil vinçlerin doğru ve verimli kullanılabilmesi için vinci kullanan şoförün tecrübesi ve beceresi de oldukça önemlidir. Şoför yük taşıma sırasında virajlara ve rampalara ekstra dikkat göstermesi gerekmektedir. Bu yerlerde risk faktörü her zaman bulunmaktadır. Bu nedenle şoförün iyi olması da oldukça önemlidir. Vinç kiralayan firma ayrıca gerekli olan belgeleri tam bir şekilde bulundurmalıdır. Bu belgeler işin iyi yapılacağı anlamına da gelmektedir.

İhtiyaçlara göre, daha çok dönemsel bir gereksinim niteliğinde olan mobil vinç kiralama hizmetinde büyük bir faktör de bu işlemin yapılacağı firmalardır. Farklı sektörlerde, farklı mesafe ve yüklerde taşınacak eşyalar bulunmakta ve bunlar için kullanılan vinçlere ihtiyaç duyulmaktadır. Kimi sektörlerde sürekli bir ihtiyaç olan vinçler, kimi sektörlerde yılda bir ya da iki kez ihtiyaç duyulmaktadır.

İster bir bina temizliği ya da bakımı için olsun ister inşaat alanında yük taşımada olsun bu hizmeti hızlı ve uygun fiyatlı olarak bir firma ile anlaşmak önemlidir. İyi bir firma seçimi iyi bir hizmet almanın da en önemli adımlarındandır. İlk olarak evrakların doğru ve tam olduğuna dikkat edilmelidir. Farklı belgeler gerektiren mobil vinç kiralama işleminde evraklar oldukça önemlidir.

Mobil Vinç Kiralama Firmaları Özellikleri

Müşterilerinin gözünde iyi bir yere sahip olmak ve işlerinde ilerleyebilmek için mobil vinç kiralama firmalarının sahip olması gereken birtakım özellikler bulunmaktadır. Firmalar bu bakımdan ilk olarak deneyim ve güvenliği öncelik vermek durumundadır. Bunu yapmakla firma işine verdiği değeri ve şirket saygısını ortaya koymaktadır ve bu altına girilen büyük bir sorumluluktur. Bu esas dışında, firmaların sahip olması gereken diğer özellikler şunlardır:

 • İş güvenliğinin sağlanması için elemanların gerekli eğitimlerden geçirilmiş ve tecrübe kazanmış olması.
 • Firmanın kullanıyor olduğu ekipmanların hepsinin sağlam ve bakımlarının düzenli yapılıyor olması. Çalışma esnasında araçların bozulması sıkıntı yaratacaktır.
 • Bazı durumlarda ekipmanlar sağlam ve bakımları yapılmış olsa bile sıkıntı çıkmaktadır. Bu tür sorunları halledebilecek nitelikte elemanlarla çalışma yapmak.
 • Firma, müşterisinin işin aksamaması ve herhangi bir maddi kayba yol açmamak için vinç operatörlerinin deneyiminin yeterli olmasına özen gösteriliyor olması.

Bu etkenlerin hepsi iyi bir mobil vinç kiralama firma olarak sayılmak için gerekli unsurlar arasındadır. Bu şekilde hem kiralanan vinçten hem de firmadan maksimum hizmet alınabilmektedir. Bu aşamada müşteriler de işi bilen elemanların deneyimlerinden yararlanmak yoluna gitmeli ve zamandan ve paradan tasarruf sağlanması için onların önerileri dikkate alınmalıdır.

Mobil Vinç Kiralama Fiyatları Nasıldır

Mobil vinçler hareketli duruma geçebilme işlevine sahip bir vinç çeşidi olup sabit bir noktası bulunmamaktadır. Bu nedenle kısa mesafelerde olsa da tek noktada kalmamaktadır. Vinç türleri arasında yer alan ve yer değiştirerek farklı mekanlarda görev yapabilen mobil vinçlerin diğer türleri ise, paletli vinç, sepetli vinç ve tekerlekli vinçlerdir. Mobil vinç kiralama işlemi hem satın alma masrafından hem de bakım ve tamir masrafından kurtardığından, tercih edilmektedir.

Vinç kiralama işleminde işin durumuna ve yüksekliğe göre bulunan çeşitlerden istenilen vinç kolaylıkla kiralanabilmektedir. Kiralama hizmeti ise farklı etkenlere göre farklı fiyatlandırmaya tabi tutulmaktadır. Vincin çeşidi, nerede kullanılacağı ve kullanım süresi, en çok etki eden unsurlardır. Ayrıca fiyatlandırmaya seçilen vincin çeşidi ve operatör desteğinin istenip istenmemesi de etkili olmaktadır.

Vinç kiralama işleminden önce müşteriler anlaşılacak firmaları ve bu firmaların fiyatlandırma politikalarını araştırmalı ve seçim ona göre yapılmalıdır. Bu araştırma sonucu firmanın sağlayacağı hizmetin kapsamı da öğrenilmiş olacaktır. Ayrıca farklı firmalardan fiyat almak da karşılaştırma yaparak bütçeye uygun şekilde konunun çözülmesini kolaylaştıracaktır. Ancak firma tercihinde tek kıstas fiyat uygunluğu da olmamalıdır.

Hizmetin ve ekipmanın kalitesi de mobil vinç kiralama fiyatları açısından önemlidir. Zira ucuz hizmet sunun kimi firmalar kalitesiz ve bakımsız ekipmanlarda müşterilerini zarara bile uğratabilmektedir. Bu nedenle tek kıstas fiyat olmamalı, firmaların başarıları, güvenliğe gösterdiği hassasiyeti ve elemanların tecrübesine daha çok ağırlık vermek, hizmet kalitesi bakımından daha doğru bir tavır olacaktır. Alınan hizmet ve talep edilen fiyatın orantılı olmasına dikkat edilmelidir.

 

 

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com