short haircuts for women tabela modelleri kayseri avukat prefabrik ev fiyatları ve modelleri
Makaslı Vinç

Şehit ve gazi ailelerine firmamızdan aldığı tüm hizmetler ücretsizdir. 🇹🇷

Makaslı Vinç

Makaslı Vinç

Genel olarak ağır sanayi işlerinde, taşınma sırasında kullanılan vinçlerdir. Makaslı vinç, kiloca ağır yükleri kaldırmak için kullanılır. İş makineleri insan hayatını kolaylaştırmak adına ön plana çıkmıştır. Teknolojinin bizlere sunmuş olduğu ayrıcalıklardan faydalanarak özel iş makineleri üretilmekte ve gerek satışa gerekse kiralamaya sunulmaktadır. Makineler olmadan önce inşaat işleri yalnızca insan gücüne dayanmaktaydı. Bu durum özellikle kazaların meydana gelmesine neden oluyor ve büyük riskler taşıyordu. İnsanların çok ağır işler altında ezilmesine sebebiyet veriyordu. Bunun yanı sıra insan gücü sınırlı olanaklara sahip olduğu için yapılacak her inşaat oldukça uzun sürelerde bitmekteydi. Fakat iş makinelerinin piyasaya gelmesi ile bu tip durumlar zaman içerisinde ortadan kalktı.

İş makinelerinin insan hayatına girmesi ile insanlar daha az güç ile ve daha güvenli ortamlarda çalışma olanağı elde etti. Ayrıca zamandan ve maliyetten tasarruf edilmesi Makaslı Vinç / Platform Kiralama imkanının artmasına vesile oldu. Doğal olarak işin çabuklaşmasını sağlayan iş makinelerinden biri de hiç şüphesiz ki makaslı vinçler ve platformlardır.Makaslı vinçlerin genel özelliği ağır yükleri kaldırmaktır. Fakat kaldırma yükseltisi, diğer iş makinelerine göre daha düşüktür. Bu makineler 3 metre ile 16 metre arasında bir yüksekliğe ulaşabilmektedir. Çok ağır olmayan eşyalar, fazla yüksek olmayan alanlara taşınacağı zaman bu vinçler tercih edilir.En önemli özelliği ise yerden ne kadar yükselirse yükselsin sabit durmasıdır. Bu sebeple güvenilir olması ile ön plana çıkan vinçlerden biridir. 4 tona yakın ağırlıklara kadar taşıma kapasitesi mevcuttur. Nakliye işlemlerinde istenilen alanda sabitlik sağlanır.

Makaslı Vinç Özellikleri

İnşaat sektöründe hızla artan gelişmeler ve buna bağlı olarak oluşan sorunlara köklü çözümler aranmaktadır. Makaslı platform kullanımı piyasada önemli bir özellik olarak öne sürülmektedir. Henüz ülkemizde yaygın hale gelmemesine nazaran ilerleyen zamanlarda Makaslı vinçlerin avantajları nedeni ile kullanımının çoğalacağını düşünmekteyiz. Oldukça yararlı olan bu araçlar inşaat işlerini hiç olmadığı kadar hızlandırmakta ve maddi açıdan tasarruf etmenizi sağlamaktadır.

İnşaat sektöründe yeni çağ niteliği taşıyanmakaslı vinçlerin genel özelliklerine baktığımızda;

 • Özel dizayn korumalıkları sayesinde herhangi bir düşme tehlikesine karşı koruyucu olması ile bilinir,
 • Aşağıda olan durumları ikaz lambaları ile bildirir. Böylece başkalarının zarar görmesi engellenir,
 • Herhangi bir mazot kullanma gereksinimi yoktur,
 • Hızlı ve pratiktir. Zamandan tasarruf etmenizi sağlar,
 • Kullanımı basittir. Operatör ihtiyacına gereksinim duyulmaz. Fakat yinedeMakaslı Vinç / Platform Kiralama esnasında işini bilen, tecrübeli bir operatör ile çalışmanız yararınıza olacaktır.

Bunun yanı sıra makaslı vinçler diğer araçlara göre çok daha güvenli bir kullanım sergilemektedir. Yüksek binaların tüm inşaat sorunlarında kullanılması için tasarlanmıştır. Bulunulan yere göre farklı özellikte modeller ile kullanılmaktadır. Özellikleri bakımından pek çok firma Makaslı Vinç / Platform Kiralama yoluna gitmektedir. Satın almak yerine kiralamak oldukça uygundur. Makaslı vinçler özellikleri nedeni ile oldukça pahalı makinelerdir. Sıfır alınacak bir makaslı vinç için büyük bütçeler ayırmak gerekmektedir. Kiralamak ise satın almanın aksine uygun fiyat seçenekleri ile göze çarpar.

Makaslı Vinç / Platform Kiralama işlemlerinde mutlaka makinenin bakım ve onarım işlemlerinin tamamlanmış olduğuna dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra eski makineler yerine yeni makineleri tercih edebilirsiniz. İş güvenliği ve iş sağlığı açısından bu tip durumlara dikkat etmenizde yarar var. Eski makineleri kullanmak hem tehlikeli hem de yasaktır. Herhangi bir ceza ya da kaza sonucu tazminat ödemek yerine daha bakımları tamamlanmış, testlerden geçirilmiş makineler kiralayarak biraz daha fazla kira ücreti ödemeniz yerinde bir karar olacaktır.

Makaslı Vinçlerin Çalışma Koşulları ve Kullanım Alanları

Makaslı vinçler iç ve dış mekan düzenlemeleri, temizlik işlemleri ve bakım, onarım kapsamında sizlere tasarruf etme imkanları sunmaktadır. Dünya ülkelerinde aktif olarak tercih edilen bu makineler güvence verilerek sizlere sunulmaktadır.Günümüzde inşaat ve sanayi alanında makaslı vinçlere ihtiyaç durulmaktadır. Bu durumMakaslı Vinç / Platform Kiralamaişlemlerini de arttırmıştır. Sektörlerin başında vinç ve platform hizmetleri gelmektedir. Makaslı platform çeşitleri de sürekli bir gelişim içerisindedir. Her geçen gün daha güvenli bir şekilde yenilikler takip edilmektedir. Makaslı vinçler genel olarak; fabrikalarda depoların, farklı türdeki yüksek yapıların tavanlarındaki bakımlarda hasarlarda kullanılmaktadır.

Makaslı Vinç / Platform Kiralama14 metre makaslı platform ve 16 metre makaslı platform türleri sıkça tercih edilir. 16 metreye kadar uzanan vinçler dahi güvenli bir şekilde hareket edilmesine olanak sağlar. Yüksek manevra kabiliyeti sayesinde dar alanlarda kullanılmaya ideal bir makinedir. Elektrik ve aydınlatma sektöründe 12 metre makaslı platform türleri ciddi katkı sağlamaktadır. Geniş sepetleri ve yüksek kaldırma güçleriyle inşaat elektriği sektörünün vazgeçilmezi haline gelmişlerdir.İnşaat işlerinde de sıklıkla ihtiyaç duyulanMakaslı Vinç / Platform Kiralamahizmetleri için ülkemizde çeşitli firmalar hizmet vermektedir.Kendi ihtiyacınıza uygun olarak bulunduğunuz şehirde hizmet veren firmayı kolayca bulabilirsiniz. Nasıl bir ihtiyacınız olduğunu belirleyip gerekli ücret, zamanlama gibi konuları firma ile konuşabilirsiniz.

Makaslı Vinç Avantajları

Makaslı vinç kullanımı ile elde edeceğiniz avantajlara değinecek olursak;

 • 16 metreye kadar uzunluğa ayarlanabilmektedir.
 • Emniyetlidir ve herhangi bir kaza ihtimalinin önüne geçmektedir.
 • İşçinin iş gücünden tasarruf etme imkanı tanır.
 • Bunun yanı sıra zamandan tasarruf etmenizi sağlar.
 • Kolay yönetilebilen ve bakım istemeyen makineler arasındadır.
 • 4 ton ağırlıklara kadar dayanıklılığını korur.
 • Zemine tam oturur.

Çalışma alanlarınızdan maksimum seviyede bir performans sağlamaktadır.Pek çok fayda sağlayacak olan makaslı vinçler, hemen hemen tüm bölgeler için rahatlıkla kullanılabilen bir üründür. Şantiye ve inşaat gibi alanlar, iç mekan düzenlemeleri, dış cephe temizlikleri, bakım ve onarım durumları gibi pek çok alanda rahatlıkla tercih edilebilir. Oldukça cazip fiyatlardanMakaslı Vinç / Platform Kiralamahizmeti alabilirsiniz.

Makaslı Vinç Kiralama Nedenleri

Ülkemizde pek çok inşaat şantiyelerinde güvenlik tedbirleri artık daha sık alınmaktadır. Bu güvenlik tedbirlerinin arasında şantiyelerde kullanılan iş makinelerinin ve platformların güvenli olması önem teşkil eder. Yüksekte güvenli çalışmak için personeller tek başına yeterli değildir. Güvenli bir çalışma yapmak içinMakaslı Vinç / Platform Kiralamason derece önemlidir. Platformların taşıma sırasında üzerindeki yükü düşmeye karşı koruyabilmeleri bu makinelerle sağlanmaktadır. Makine kullanım eğitim almamış çalışanlar, tehlikeye maruz kalmalarını ve devrilme tehlikesini arttırır.

Makaslı vinçlerde aza risklerini en aza indirmenin önemli kuralları vardır. Bu kuralların başında aylık bakım ve onarım işlemleri gelmektedir.  Aynı zamanda her kira dönüşü ve kira öncesi teknik ekip tarafından kontrolleri yapılmalıdır. Fonksiyon testlerinin ve temizleme işlemlerinin yapılması da çok önemli bir yer teşkil eder. Kira öncesi ve sonrası yapılacak bakımlar, kiralayan tarafından daha verimli kullanılmasını sağlar. Ayrıca zaman ve para kaybını önemli ölçüde en aza indirir.Yapılan işte doğru makinenin kullanımı da oldukça hassas bir konudur.

Günümüzde kiralanan makaslı vinçlerin çalışma alanlarında sık sık arıza vermesi müşterinin işlerini aksatacak ve müşteri memnuniyetini düşürecektir. Makaslı platformlarda tam güvenli çalışma yapabilmek için kesinlikle eğitim almış operatörler tarafından kullanılmalıdır. İşin ehli olmayan kişilerle çalışmak pek çok tehlikeye davetiye çıkarır. Bu sebeple Makaslı Vinç / Platform Kiralamaişlemlerinde mutlaka işin ehli birine ihtiyaç duyduğunuzu belirtmelisiniz. Kiralama işlemlerinde mutlaka CE Sertifikalı makaslı platform tercih etmelisiniz. Kullanma kılavuzunun makine üzerinde olduğundan emin olunuz. Periyodik bakımlarının yapıldığıyla ilgili belge isteyiniz.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com