Kiralık Sepetli Vinç

istanbul vinç kiralama
İstanbul Vinç
6 Eylül 2017

Birçok inşaat sahasında ve diğer yüksek konumlarda çalışma ihtiyaçlarına en güvenli çalışma ortamı sağlayan araçlar sepetli vinç modelleri olmaktadır. Her firma yüksekte çalışmak için vinç satın alma yerine artık daha avantajlı olan kiralık vinç uygulamalarından yararlanmaktadır. En uygun çalışma koşullarını sağlayan vinç türlerinden olan sepetli vinçler araç teknik özelliklerine ve kaldırma kapasitelerine göre çeşitlilik göstermektedir.

 

Günlük yaşantıda en çok kullanılan kiralık sepetli vinç modelleri kısa süreli işlerde kullanılmaktadır. En yüksek mesafelere sepetli vinç yardımı ile rahat ve hızlı şekilde ulaşmak mümkündür. İnsanların çalışma güvenliği acısından sepetli vinç kullanımı daha pratik bir yöntemi oluşturmaktadır. Yakın zamana kadar inşaat firmaları özellikle dış cephe çalışmalarında sabit veya asma iskele kurarak işlerini yürütürken günümüzde daha seri ve pratik sepetli vinç kullanımı yaygınlaşmış durumdadır. Teknolojinin gelişmesi ile kiralık vinç seçenekleri de gün geçtikçe artış göstermektedir. Araçların girebildiği her mekanda ve alanda vinç kullanım sayesinde yüksekte yapılması gereken bütün işler daha seri bir hal almaktadır.

 

 Kiralık Sepetli Vinç Kullanım Alanları

 

Sepetli vinçler kullanılarak yüksek bir noktada yapılacak olan;

 

Tabela montaj işlemleri

Binaların dış cephelerine boya ve tadilat işlerinde

Binaların çatılarının onarım işlerinde

Bina dış cephelerinin genel temizliği ve cam temizliği işlerinde

Bina yağmur oluklarının değişim işlerinde

Klima, güvenlik kamerası gibi elektrikli ve elektronik aletlerin montajında ve bakım işlerinde

Miting zamanlarında pankart asma işlerinde

Ağaç budama ve bakım işlerinde

Binaların çelik kontrisiyonlarının montaj ve kaynak işlerinde

Film ve dizi çekimlerinde tepe kamerası kullanımında

Sepetli vinç kullanımı emniyetli bir seçenek olmaktadır.

 

Sepetli vinç kiralarken bilinmesi gereken en önemli husus kiralık vinç işleminde araçların sahip olduğu bom mesafesini bilerek kiralama işlemi yapılması gerekir. Çünkü yüksek mesafelerde yapılacak işlerde bom mesafesi yetersiz kalan vinçler işlerin aksamasına neden olurken uzun bomlu araçların kısa mesafelerde kullanımı gereksiz bir masraf oluşturmaktadır. Kiralanan sepetli vinçler operatörleri ile birlikte faaliyet göstermektedir. Sepetli vinç kullanıcı pozisyonundaki operatörler bu konuda gerekli eğitimi almış tecrübeli kişilerden oluşmaktadır. Kiralanan sepetli vinç türleri minimum 10 metre mesafeden 55 metreye kadar bom uzantısı sayesinde yüksek noktalarda emniyetli şekilde çalışma imkanı sunmaktadır.

 

 Kiralık Sepetli Vinç Kullanım Avantajları

 

Özellikle çatı tamir ve bakım işlemlerinde doğrudan çatı üzerine çıkarak müdahale etmenin yerine sepetli vinç kullanarak emniyetli şekilde çalışılması hem güvenlik açısından hem de zaman acısından avantaj sağlamaktadır. Kiralık sepetli vinç kullanımının uzaktan kumandalı sistemle yönetiliyor olması operatörlerin belirli bir noktaya bağlı kalmadan gözle emniyet çemberi oluşturmalarına fırsat yaratmaktadır. Web sitesi sayfalarında her teknik özelliği belirtilen sepetli vinç örnekleri periyodik bakımları en iyi şekilde uygulanmaktadır. Aynı zamanda bom testleri maksimum ağırlıklar uygulanarak en kaliteli şekilde yapılmış durumdadır. Sepetli vinç seçenekleri her işe en uygun tasarımlara sahip araçlardan oluşmaktadır.

Fenomen
Fenomen
İnşaat Vinçleri, şehircilik alanında kullanlan sepetli vinç modellerimizle Kiralık Vinç sektöründe en önde gelen firmalardan biridir Fenomen Vinç. İhtiyacınıza en uygun model vinç araçlarımız ve projelerinizde hiç sorun yaşamadan tamamlama imkanı verecek Vinç Kiralama hizmetimizden hemen faydalanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara