Şehit ve gazi ailelerine firmamızdan aldığı tüm hizmetler ücretsizdir. 🇹🇷

Hiyap Vinç Kiralama

Kiralamada İlk Tercih Hiyap Vinç

Tarihin ilk vinçleri milattan önce kullanılmaya başlandı. Makaralı sistemlerin icadı ile ağır şeylerin kolaylıkla kaldırabileceğinin farkına varan insanlar basit makinalar geliştirdiler. Milattan önce onuncu yüzyılda ilk vince dair yazılı bilgilere rastlanıyor. O günden bu güne çok şey değişti tabii… Birçok farklı vinç çeşidi günümüzde kas gücünün kaldırabileceğinin çok çok üstünde yükleri kaldırmak, montaj ve taşıma gibi işlerde kullanılmaktadır. Genel olarak en çok tercih edilen vinç çeşitlerinden biri hiyap vinç ya da kamyonlu vinç diye tabir edilen mobil vinçlerdir. Çok fazla tercih edilmeleri hiyap vinç kiralama işlerinde de bir yoğunluk yaratmaktadır.

Öncelikle hiyap vinç nedir, nasıl çalışır, çok tercih edilme sebepleri nelerdir, kiralama işlemlerinde nelere dikkat edilmelidir, hiyap vinç kiralama ücretleri nelerdir, bu gibi konulara özet olarak göz atalım. Sonuçta hizmet alımı yapılacak konu oldukça teknik bir konu olduğu için ön bilgiye sahip olmak işe yarayacaktır.

Hiyap Vinç Nedir, Nasıl Çalışır?

Genel anlamda bir kamyonun üzerine monte edilmiş, hidrolik sistemlerin bütününden oluşan hiyap vinç altı, sekiz, on ve bazen on iki tekerlekli kamyonların üzerine monte edilir ya da kendinden taşıyıcı olarak üretilirler.  Hiyap vinçler tek kırmalı veya iki kırmalı olabilir. Bu taşıyıcı kolun uzayabilme özelliğidir. Çift kırmalı hiyap vinç kiralama konusunda daha çok tercih edilmektedir. Çift kırmalı vinçler daha yükseğe kaldırma imkânı sağladıkları için daha çok tercih edilirler.

Üç tondan yüz elli ton ağırlığa kadar kaldırma gücü olan vinçler bulunmaktadır. Bu tür vinçler kamyonun üzerine monte edilmiş olduklarından kolaylıkla mobil olarak kullanılırlar. Hem kaldırma, indirme hem de yükün taşınmasına olanak sağladıklarından daha avantajlı olurlar. Mobil vinçler tel veya zincirden oluşan kaldırma halatı ve kasnaklar barındırırlar. Kontrol kabini, taşıma kolu ve bu donanımları çalıştıracak elektrik motorları bulunur. Oldukça büyük yapılı ağır makineler olarak çok büyük yüklerin kaldırılmasında, endüstriyel alanda büyük parçaların montajında, gemi yükleme ve indirme gibi işler en çok kullanıldıkları alanların başında yer alır.

Hiyap Vinçlerin Avantajları Nelerdir?

 • Mobil olarak kullanıldıkları için daha pratik çözümler sunar.
 • Malzemenin taşınabilirliğini sağladığı için ek maliyetleri ortadan kaldırır.
 • Pratik ve fonksiyonel olmaları nedeni ile inşaat sektöründe çokça kullanılırlar.
 • Yüz elli tona kadar farklı büyüklüklerde oluşları ile kullanım alanları geniştir.
 • Yükün uzun mesafeler taşınması için dizayn edilmedikleri için uzun yolda dezavantajlıdır.
 • Kamyonun üzerine monte edilen mekanizmalar aracın ağırlık merkezinde değişikliğe sebep olduğundan çok dikkatli kullanılmalıdır. Tüm bu avantajları hiyap vinç kiralama tercihlerini ön sıralara yerleştirir.

Neden Kiralık Vinç Tercih Ediyoruz?

Kas gücü ile taşınmayacak büyüklükteki yüklerin, malzemelerin taşınması, kaldırılması, indirilmesi, yüklenmesi, ağır makinelerin montajı gibi işlerde kullanılan vinçler genellikle inşaat, lojistik, üretim endüstrisinde kullanılır. Kısa süreli kullanımlar için vinç satın almak karlı bir iş değildir. Büyük bir maliyetle satın alınana bu araçların kısa bir kullanımdan sonra kenarda durması zarardır. Sürekli ihtiyaç duyulmayacak ise kiralanması oldukça avantajlıdır. Vinçler oldukça pahalı, bakım ve onarımı masraflı araçlar olduklarından satın alınması yerine kiralanması daha uygundur. Bir sezon için veya bir proje için gerekiyorsa vinç satın alarak büyük bir masrafın altına girmektense hiyap vinç kiralama firmalarından ihtiyacınıza uygun olan büyüklükte ve ihtiyacınız olduğu süre için bir vinç kiralamanız daha uygundur. Kiralama birçok açıdan avantaj sağlar ve bakım, onarım, operatör ücreti gibi ek masrafları ortadan kaldırır.

Vinç kiralama hizmeti alırken ihtiyacınıza uygun doğru araca karar vermelisiniz. Hiyap vinç kiralama, sepetli vinç kiralama veya hangi model sizin için uygun olacak ise yine sizin için uygun olacak süre için aylık, haftalık, günlük ya da saatlik olarak kiralayabilirsiniz. Kullanılacak sektöre göre, yapılacak işe göre vincin teknik özellikleri gözden geçirilerek karar vermek daha uygun olacaktır. Aynı zamanda kiralama konusunda deneyimli bir firma tercih edilmeli, iyi bir araştırma yapılmalıdır. İnternet üzerinden firmalar ayrıntılı bir şekilde araştırılıp daha sonra irtibata geçilmelidir.

Hiyap Vinç Kiralama Firmaları

Vinç ihtiyaçları için kiralama hizmeti almak isteyenler internet üzerinden birçok firmaya ulaşabilirler. Ancak hiyap vinç kiralama veya farklı bir model vinç kiralama ihtiyacınız için firma tercihi yapmadan önce iyi bir araştırma yapılması, firmaların karşılaştırılarak karar verilmesi gerekmektedir. Firmanın yaptığı işlere, iş ortaklarına, referanslarına mutlaka göz atın. Kiralama işleminde firma tarafından veya müşteri tarafından öne sürülen şartlar söz konusu olabilir. Bu şartların yerine getirilmesi kira sözleşmesi açısından önem arz etmektedir. Fiyat teklifi ve şartlar gözden geçirildikten sonra kira sözleşmesi imzalanarak süreç başlatılır. Ancak bir müşteri olarak bazı hususlara dikkat etmeniz faydalı olacaktır. Kira sürecinde veya kiralama sonrası aksiliklerin yaşanmaması için dikkat edilmesi gerekenler bazı noktalar bulunmaktadır.

 • İhtiyacınız olan vinç çeşitleri ve hiyap vinç kiralama için uygun kriterlere sahip olmalı.
 • Kiralanacak vinç rutin kontrollerden geçiyor olmalı.
 • Vinçlerin bakım ve onarımları rutin olarak yapılıyor olmalı.
 • Vinç kullanım esnasında arızalanırsa yetkili servis hizmeti nasıl alınacak, bunun önceden belirlenmesi gereklidir.
 • Vincin taşıma kapasitesi, modeli işinize uygun olmalı, teknik özellikleri yeterli olmalıdır.
 • Modern teknolojilerle donatılmış vinç çeşitleri veya hiyap vinç kiralama için daha uygun olacaktır.

Hiyap Vinç Kiralama Fiyatları

Yükleme, indirme, taşıma, boşaltma işlerinde, şantiyelerde, alt yapı ve üst yapı faaliyetlerinde, oto kurtarma işlerinde, hurdacılıkta ve bunlar gibi benzeri işlerde kullanılan farklı vinç modelleri ve hiyap vinç kiralama işlerinde uygun fiyat ve güvenceyi bir arada sunan başarılı firmalar bulunmaktadır. Güçlü performans göstermeleri, seri ve pratik kullanımları, gerekli olduğunda yükün bir yerden bir yere taşınmasına olanak sunmaları bu tip vinçlerin tercih edilmesinin ana sebepleridir. Bu tip işlerde vinç seçimi başlı başına teknik bir konudur. Kullanılacak vinçin seçiminde yükün boyutları, ağırlığı oldukça önemlidir. Çalışma yapılacak yerin fiziki koşulları da önem taşır. Kiralanacak aracın teknik özelliklerinin bilinmesi de doğru bir seçim yapmak için gereklidir.

Günümüzde farklı işler, farklı çalışma alanları, farklı çalışma koşulları için uygun vinç üretimi yapılmaktadır. Hiyap vinç kiralama işlerinde fiyat belirlenmesinde öncelikli etkenlerden biri aracın modeli ve gücüdür.

Ülkemizde inşaat sektörü oldukça gelişmekte, endüstriyel anlamda, alt yapı ve üst yapı çalışmalarının boyutları büyümektedir. Yıllar önce insan gücünün yeterli olduğu iş kollarında artık bu yeterli gelmemekte ve vinç gibi araçlara duyulan ihtiyaç artmaktadır. Arz talep doğrultusunda kiralama firmalarının sayısı da artmaktadır. Birçok firmanın sektöre girmesi vinç kiralama fiyatlarında çeşitliliği ortaya çıkarmaktadır. Firmalar kendi şirket politikalarına uygun fiyat politikaları belirlemektedir. Kiralama fiyatlarına öncelikle kiralama süreleri etki etmektedir. Vinçler saatlik, günlük, haftalık, aylık, sezonluk veya yıllık kiralanabilmektedir.

Her firmanın kendine özgü fiyat politikası olduğunu dile getirmiştik. Bu doğrultuda bazı firmalar araçları Türk lirası üzerinden kiraya verirken bazı firmalar Dolar veya Euro gibi döviz üzerinde kiraya verebilmektedir. Bu kira sözleşmesinde net bir şekilde yer almalıdır.

Firmaların vinç kiralamada göz önünde bulundurdukları kriterlerden biri de kaç adet araç kiralanacağıdır. Aynı zamanda bulunduğunuz bölge veya şehirde kiralama fiyatı konusunda etkili olacaktır.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com