short haircuts for women tabela modelleri kayseri avukat prefabrik ev fiyatları ve modelleri
Ağır Nakliyat

Şehit ve gazi ailelerine firmamızdan aldığı tüm hizmetler ücretsizdir. 🇹🇷

Ağır Nakliyat

Ağır Nakliyat Taşımacılığı Hakkında

Nakliyat hizmetlerine olan ihtiyaç gün geçtikçe önemini artırmaktadır. Belli bir noktadan bir diğer noktaya taşınması gerekli olan eşya, mal ve hizmetin götürülmesinde, nakliyat firmaları görev alır. Kişisel ve kurumsal ihtiyaçların ortaya çıktığı durumlarda, kaçınılmaz olarak, kurumsal bir taşımacılık hizmetine danışılır. Günümüzde çok sayıda firma tarafından, profesyonel anlayış içerisinde, taşıma hizmetlerinin verildiği görülmektedir.

Özellikle üretim tesislerinin olduğu bölgelerde, ağır nakliyat taşımacılığına ihtiyaç büyür. Çeşitli kapasitelere sahip olan cihaz ve araçlar yardımıyla yüksek tonajlı ve hacimli materyallerin belli bir noktadan bir diğerine taşınması sağlanır. Günümüzde faaliyet gösteren nakliyat firmaları ihtiyaç olan taşımacılık hizmetini sunarken kullanmakta oldukları araçlar arasında; dorseler ile low-bed filo bulunmaktadır.

Sahip olunan teknik olanaklar sayesinde zorlu görünen yükler kolaylıkla taşınabiliyor. Ağır nakliyat hizmetleri kapsamında firmaların sundukları başlıca taşımacılık hizmetlerini; petrol arama tesisleri, rüzgar türbünü, fabrika ekipmanları, yatlar, iş makineleri, kazan, cebri boru ve trafo gibi yükler taşınabilmektedir.

Hali hazırda sahip olunan mesleki deneyim, mühendislik bilgisi ve yeterli materyal desteği sayesinde, ağır nakliyat hizmetleri güvenli bir şekilde verilmektedir. Coğrafi açından zorlu görünen ve en zorlu noktalara kadar yüklerin ulaştırılması, gerekli ekipman desteği sayesinde mümkün hale getirilir.

Her türlü eşyanın, mal ve hizmetin taşınması kuşkusuz belli bir birikim gerektirir. Ancak sahip olduğunuz hassasiyeti, ağır nakliyat ihtiyacınızda artırmak zorundasınızdır. Belki milyonlarca liralık yatırımlarınız zarar gördüğü durumlarda telafisi güç kimi durumlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle işinin ehli, sektör temsilcilerine, taşımacılık hizmetini talep etmeniz isabetli olacaktır.
Ağır nakliyat ürünlerinin taşınmasında bir diğer önemli detay, taşınan ürünlerin risk oluşturmasıdır. Yanıcı, parlayıcı, patlama özelliği olan, radyasyon yayabilen kimi yükler taşınırken, ulusal ve uluslararası gereksinimler dikkatle uygulanmalıdır. Anlaştığınız taşıma firması, konu hakkında yeterli prosedürü işletme deneyimine sahip olmalıdır.

Ağır yükler sizler için manevi bir yük haline gelmesin. İşinde tecrübeli kurumsal hizmet noktaları ile bir araya gelerek, zorlu görünen kimi görevlerin üstesinden kolaylıkla gelme yolunu tercih etmelisiniz.

Ağır Nakliyat Hizmetleri ve İş Makinesi Taşımacılık Hizmeti

Anlaşmış olduğunuz nakliyat firmasının, ağırlık konusunda bir sınırının olmaması sizlere güven verebilir. 1 kg’dan başlayarak, binlerce tona kadar artan ağırlıklara karşı, teknik çözümler sunan iş ortakları, sizleri ciddi anlamda rahatlatabilir. Ülkenin her noktasına hizmet sağlayan nakliyat firması olanaklarından istifade ederek, iş makinesi gibi ağır yüklerin sevkini sağlayabilirsiniz. Üstelik lojistik sektörünün vermiş olduğu adil ücret politikası dikkate alınarak sizler için en avantajlı tekliflerin sunulması amaçlanır.

Proje taşımalarında, kullanılan ekipman ve operatörlerin deneyimli olması önemlidir. Mal ve can taşıyan ağır araçlarla, güvenli hizmet politikasında taviz verilmemelidir. Anlaşma sağladığınız kurumun, güvenlik önlemlerine riayet etmesine özen göstermelisiniz. Ekonomik fizibilite araştırması içinde, bütçe dostu teklifleri kaliteli hizmet anlayışıyla buluştuğu noktaları tercih etmelisiniz.

Gabari dışı, uzun ve geniş karayolları izin belgesinin gerektirdiği tüm masraflar hazırlanarak, sizler için uygun olan fiyat belirlemesi yapılır. Karayollarında tır ve kamyon gibi araçların yanı sıra diğer ulaşım araçları için gerekli koordineler de sağlanmaktadır. Gemi ve uçağa ihtiyaç olan durumlarda özel planlamalar uygulanır. Kombine taşıma ihtiyacının ortaya çıktığı durumlarda, müşteri ile beraber ortak çözüme varılması amaçlanır.

İhtiyaç duyduğunuz alanda, gabari dışı olarak adlandırılan yüklerin, gerek görülen ekipmanlarla, organize koşullarda ve tecrübeli kimseler eliyle taşınması hizmetinin talep etmelisiniz. Ağır nakliyat taşımacılığı ciddi sorumluluk gerektiren bir taşıma serüvenidir. Görev alan tüm katılımcıların, sorumluluklarından haberdar olmaları gereklidir.

Ağır Nakliyat Taşımacılığı Önemli Noktalar

Bilindiği gibi, ağır yüke sahip materyallerin taşınması, kimi zaman zorlu olabilir. Üstelik yeterli bilgi, deneyim ve destek materyalinin bulunmadığı durumlarda, işlerin üstesinden gelmek bir hayli zorlaşır. Ağır nakliyat ihtiyacı ortaya çıkan kişi ve kurumların alacak oldukları hizmetin genel kalite düzeyinin belli bir sınır olmalıdır. Sadece fiyat değerlendirmesi üzerinden yapılacak seçim, sizler için sonu yorucu gelişmelere ortam hazırlayabilir. Taşımacılık hizmetinin asgari gereksinimlerini şu şekilde sıralamak mümkündür. Buna göre;

 • Ağır nakliyat taşımacılığı esnasında, malların güvenli ve kontrollü sevki, hiç olmadığı kadar önemlidir,
 • Kullanılan araç ve diğer gereçler, teknolojik gelişmişlik düzeyiyle uyumlu olmalı, son gelişmeleri yakından takip eden bir seviyeyi yakalamış olmalıdır,
 • Yüke ait ortalama nitelik, müşteri tarafından verilen teslim alınma ve teslim edilme yerlerine, firma tarafından özen gösterildiğine şahit olunmalıdır,
 • Operasyonu yürütecek olan operatör, makinist ile birlikte kullanılan araç ve gereçlerin yeterli teknik kapasiteye ve uyuma sahip olduğuna dikkat edilmelidir.

Ağır yükler taşınırken, özel kurallara uyulması gerekir. Taşımanın yapılacağı özel güzergah ve geçiş noktaları deneyimli şoförler tarafından bilinmelidir. Yol esnasında yaşanacak aksaklıkların önüne geçilmesi için yedek şoför ve yol desteği gibi teknik detayların dikkate alındığına, hizmet talep eden kimseler dikkat etmelidir.

Müşteri ile Ağır nakliyat işletmesi arasında, bir sözleşmenin varlığına ihtiyaç duyulur. Buna göre, kesin çizgilerle belirlenen hükümler altında taşımacılığın genel detayları belirlenmeli ve karşılıklı ödeve ve haklar imza altına alınmalıdır.

Ağır Yük Taşımacılığı Fiyatları Ne Kadar?

Aradığınız hizmet kalitesi ve uygun fiyat teklifleri almanız durumunda içiniz rahat bir şekilde taşımacılık serüvenine dahil olabilirsiniz. Ağır nakliyat diğer taşımacılık türlerine göre bir kat daha zorludur. Tonlarca ağırlığa sahip özel yüklerin taşınması sanıldığı kadar kolay değildir. Özel talimatlar ve kullanılan materyaller, geçiş noktaları ve diğer gereksinimler mevcut maliyet üzerinde artışa neden olabilir.

Ağır yük taşımacılığında ücretin ortaya çıkmasına doğrudan etki eden başlıca konu başlıkları şu şekilde sıralanabilir. Buna göre;

 • Ağır nakliyat hizmeti alınan kent merkezinin konumu,
 • Taşınacak yükün niteliği, ağırlığı, özel taşıma prosedürlerinin varlığı,
 • Taşınacak yükün alınacağı ve bırakılacağı nokta,
 • Taşınacak yükün yanıcı, parlayıcı ya da yüksek gerilim ve radyasyon yayma tehlikesi bulunan yük olması durumunda, muhtemel maliyetlerin artması söz konusu olur,
 • Taşınacak yük şehir için, şehirlerarası ve yurtdışı noktalara taşınması talebine bağlı olarak fiyat üzerinde artış yaşanabilir,
 • Taşınacak yüke özel geçiş noktaları, karayolları, köprü ve altgeçitlerden geçiş talebine bağlı olarak, ücret çeşitliliği yaşanabilir,
 • Kombine taşımacılık hizmetinin gerekli olduğu durumlarda (karayolu, tren yolu, havayolu ya da denizyolu gibi) fiyat üzerinde yine ciddi değişiklikler yaşanabilir.

Sonuç olarak, ihtiyaç duyulan taşımacılık hizmetinin niteliği, gerektirdiği özel şartlar gibi birbirinden farklı özel durumların varlığı halinde, taşımacılık hizmeti karşılığı beklenen ücret de artar. Kalite ve ücret dengesinin doğru şekillerde kurulduğu işletmelerden yardım alınarak, beklenen verimde Ağır nakliyat hizmeti alınabilir.

Ağır Yük Hizmeti Nereden Alınır?

Aradığınız nitelikleri karşılayan taşımacılık hizmetini bulmak için bir dizi araştırmalara ihtiyaç duyulabilir. Ancak ilk araştırma yeri, kuşkusuz internet ortamı olmalıdır. İnternet ortamında, firmalara ait özel bilgiler, proje detayları, sunulan hizmet kalitesi ve sağlanan hizmete ilişkin geri dönüşler sağlıklı bir şekilde alınabilir. Belirleyeceğiniz kriterler doğrultusunda alacağınız hizmeti kendiniz seçebilirsiniz.

Ülkemizde giderek değer kazanan lojistik taşımacılık sektöründe, uluslararası standartlara sahip olan çok sayıda işletme vardır. Bu işletmeler arasında aradığınız özelliklere en yakın olanı ile görüşme yapabilirsiniz. Yapacağınız görüşme sonucuna göre en elverişli anlaşmaya imza atabilirsiniz.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com